Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki - má 500 km nádherných pláží, kopce a hory porostlé bujnou vegetací, vinicemi, piniovými a olivovými háji. Je to přírodní ráj, většinou nedotčený moderním rozvojem, čímž se výrazně liší od sluncem spáleného a na vegetaci chudého jihu země. Je také oblastí kontrastů, kde se střídají nekonečné písečné pláže s idylickými zálivy, skalnatými útesy a vzduch je prosycen vůní borovic.

   

Více informací o jednotlivých destinacích  a ubytování najdete zde:

Chalkidiki  je poloostrov tvořící jednu z řeckých prefektur. Nachází se v jihovýchodní části kraje Střední Makedonie. Na severu jeho centrální části se rozkládá pohoří Cholomontas. Břehy poloostrova omývají vody Egejského moře. Jeho tvar připomíná ruku se třemi „prsty“ - Pallené (dnes Kassandra), Sithonia, a Athos. Na posledním jmenovaném se nachází mnišský stát Agion Oros (Svatá hora) se svými slavnými kláštery.

 

Kassandra je nejzápadnějším prstem na poloostrově Chalkidiki. Je to jedno z nejznámějších míst na poloostrově Chalkidiki s velkým významem pro cestovní ruch. Návštěvníci zde mohou vidět mnoho zajímavých míst, památek,muzeí, archeologických památek, ale také mnoho krásných pláží v blízkosti plně vybavených turistických letovisek.Je to místo s hojným porostem borovic ,množstvím krásných písečných pláží a čisté tyrkysové vody Egejského moře.

 Mapa Kassandra >>

 

 

Sithonia
Prostředním z ostnů Poseidonova trojzubce je Sithonie. Je klidnější a vznešenější než Kassandra. Je to oblast s překrásnou přírodou. Místo obklopené horami, které jsou porostlé borovicemi. Bílé skály zde vstupují do krásně čistého moře. Najdete zde místa téměř nedotčená civilizací.

Sithonia - Sithonia je prostředním prstem polostrova Chalkidiki a nachází se mezi poloostrovy Kassandra a Mount Athos. Sithonia je omývána Toroneanským zálivem na východní straně a Singitickým zálivem na západě.
Příroda na Sithonii je ukázkou dokonalého souladu mezi horami a mořem. Je to místo s hojným porostem borovic ,množstvím krásných písečných pláží a čisté tyrkysové vody Egejského moře.Tato krajina přitahuje mnoho turistů, a to zejména milovníků přírody, kteří chtějí utéct od civilizovaného života.Na Sithonii můžete najít celou řadu téměř opuštěných pláží nebo letoviska plná života a mnoho malebných zákoutí.

 

Sithonia Ubytování - Sithonia poskytuje mnoho moderních turistických objektů , některé z nich jsou otevřené po celý rok. Nejznámější je luxusní letovisko Porto Carras u Neos Marmaras. Navíc v každém letovisku je mnoho hotelů, apartmánů a na poloostrově Sithonia najdete i mnoho kempů.

Aktivity na Sithonii můžete se zde věnovat různým druhům činností, jako je pěší turistika, potápění, rybaření, horská kola, golf, tenis, vodní sporty a jízda na koni. Také si můžete vylézt na Mount Dragoudelis (811 m) a užít si překrásný výhled z vrcholu na celý poloostrov.

Sithonia a noční život - Noční život na Sithonii je spojen především s resorty, ale také je zde mnoho exotických plážových barů, které se nachází v různých zátokách. Sarti se nachází na na jihovýchodě poloostrova Chalkidiki - na Sithonii. Je to oblast s překrásnou přírodou. Místo obklopené horami, které jsou porostlé borovicemi. Bílé skály zde vstupují do krásně čistého moře.Najdete zde místa téměř nedotčená civilizací.

 

Nea Vrasná a Paralia Vrasná v oblasti Chalkidiki - Thessaloniki - Strymonský záliv
Letovisko Vrasná - Nea Vrasná a Paralia Vrasná se nachází ve Strymonském zálivu asi 75 km východně od města Thessaloniki-česky Soluň.

  • Letovisko Vrasná je klidné letovisko s obchody restauracemi, kavárnami a bary.Jsou zde obchody s potravinami, masem,ovocem, zeleninou, rybami a obchůdky s průmyslovým zbožím a upomínkovými předměty.Je zde možnost pronájmu jízdních kol, motocyklů a aut.
  • Letovisko Vrasná se nachází v blízkosti letoviska Asprovalta, které je vzdáleno 20 minut chůze od Vrasné a kde je velké množství zábavních podniků a taveren, diskoték a obchůdků.
  • Letovisko Vrasná se rovněž nachází nedaleko od známého letoviska Stavros, do kterého každoročně přijíždí tisíce turistů z různých zemí.Stavros je centrem zábavy celého okolí a nabízí bohatou síť obchodů s velkým výběrem různého zboží. Jsou zde diskotéky pro mládež, ale i romantická místa, která se nabízejí k procházkám podél mořského pobřeží, malého přístavu a nebo po městě. Po celém pobřeží od Stavrosu přes Vrasnu až do Asprovalty je nádherný a vhodný terén pro cyklistiku.

Více informací o jednotlivých destinacích  a ubytování najdete zde: